Partners

1. miesto v Trenčianskom kraji v hodnotení škôl INEKO v roku 2022

Štvrtok 28. 3. 2024

Virtuálna prehliadka - Google map

• !!! 121 !!! detí našej školy (plná jedáleň - pozri foto) súťažilo v utorok 26.3. v súťaži Matematický klokan, plnej zaujímavých a farebných úloh o logickom myslení, postrehu a matematických zručnostiach.

Koncom apríla, keď prídu výsledky súťaže a odmeny pre deti, sa znovu ozveme s novým príspevkom.

• Oznamujeme Vám, že zápis na plnenie povinnej školskej dochádzky (do 1. ročníka) sa uskutoční v dňoch 9. a 10. 4. 2024 v čase od 10:00 do 16:00. Vstup do školy je hlavným a zadným vchodom.

Filmed by Martin Žitňan ©

V ZŠ Gorazdova sme pripravení...

• Zdobenie veľkonočných vajíčok je zábavná a kreatívna činnosť, ktorú si mohli deti v ŠKD vyskúšať servítkovou metódou na pštrosích vajíčkach. Deti si tvorivý proces zdobenia vajíčok náramne užili a vytvorili krásne umelecké diela, ktoré si môžu vystaviť doma. Prajeme Vám príjemné prežitie veľkonočných sviatkov!

• BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA kat.D, školské kolo

V školskom kole súťažilo 16 žiakov 6. a 7. ročníka.

1. miesto: Olivia Craft, 7.A

2. miesto: Nela Blašková, 7.A

3. miesto: Tamara Hollá, 7.A

Do okresného kola postupujú prvé dve úspešné biologičky!

• Jubilejný 70. ročník okresného kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín máme za sebou.

V piatok 22. marca 2024 naši najšikovnejší recitátori, víťazi školského kola, predviedli opäť svoj talent pred odbornou porotou. Zo šiestich zúčastnených si až šyria niesli mestom hrdo svoj diplom. A veru zaslúžene.

V POÉZII sa v 1. kategórii na vynikajúcom 1. mieste umiestnila Klára Drábiková (4.A), ktorá bude našu školu i celý Bánovský okres reprezentovať v krajskom kole.

V 2. kategórii si diplom za 3. miesto odniesla Juliana Žatková z 5.B triedy.

• Veľkonočné prázdniny sa začínajú 28.3.2024 (štvrtok) a končia 2. apríla 2024 (utorok). V škole sa opäť vidíme 3. apríla 2024.

• GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA, okresné kolo 3x3

V okresnom kole sa podarilo všetkým 9 žiakom byť úspešným riešiteľom. Body nám stačili v každej kategórii na tretie miesto.

3. miesto: LUKÁŠ PAŠKO, 5.B

3. miesto: LEA ĎURAČKOVÁ, 7.A

3. miesto: ĽUBOŠ BELAN, 9.B

Ďakujeme za prípravu a reprezentáciu školy a čaká Vás ešte krajské kolo!

• CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

14.3.2024 sa uskutočnilo okresné kolo chemickej olympiády. Našu školu reprezentovali traja žiaci deviateho ročníka, menovite Michaela Miklovičová z 9.A triedy, Filip Paško z 9.B triedy a Marek Adamus z 9.B triedy. Súťaž pozostávala z dvoch častí. Jedna bola teoretická, kde žiaci riešili množstvo vedomostných úloh a náročných chemických reakcií a druhá časť bola zameraná na aplikáciu vedomostí do praxe, prostredníctvom zrealizovania chemického experimentu. Naši žiaci sa poctivo pripravovali na súťaž a aj keď neobsadili popredné umiestenia, reprezentovali našu školu úspešne. Z 18 účastníkov sa našej žiačke Michaele Miklovičovej podarilo obsadiť 8. miesto, Filip Paško obsadil 11. miesto a Marekovi Adamusovi sa nepodarilo dosiahnuť úspešnosť v olympiáde. Na všetky výkony našich žiakov sme hrdí a ďakujeme im, že našu školu reprezentovali, prajeme im veľa šťastia v ďalších súťažiach.

• Vo štvrtok sa v ŠKD uskutočnili jarné dielne. Deti si zhotovili drobné výrobky pripomínajúce jar a blížiacu sa Veľkú noc. Pracovali ako včeličky, nikto sa nedal zahanbiť, ani chlapci, ani dievčatá. Odmenou pre všetkých bolo príjemne strávené popoludnie s kamarátmi.

• Redakcia školského časopisu si pre Vás pripravila novú súťaž, v ktorej môžete vyhrať veľkonočný košík. Cena košíka bude iba 1 euro! Ako na to? Podmienky súťaže sú veľmi jednoduché: stačí si rozkliknúť obrázok s otázkami, na lístok napísať správne odpovede a lístok s vaším menom/priezviskom a triedou vhodiť do schránky časopisu do pondelka 25.3. 2024. V utorok záujemcov o súťaž navštívia členovia časopisu s kasičkou a im dáte 1 euro. Výhercov vylosujeme, vyhlásime a veľkonočný košík odovzdáme 27.3. 2024.